Rahat Bir Uyku İçin

Uzmanlar iyi bir uyku için tek bir doğru olmadığını belirtiyor. Ancak daha iyi bir uyku için uyuyacağınız odanın karanlık ve sessiz olması, uyumadan önce fiziksel ve ruhsal olarak yorgun olunmaması, akşam saatlerinde uyku kaçırma olasılığı olan içeceklerin tüketilmemesi gibi önerilerde bulunuyor. Ayrıca kaliteli, iyi bir uyku için vücut yapınıza uygun ürünleri kullanmamız gerektiğine işaret ediyor.

Destek ve ortopedik özelliği... En sert yatağın en iyi olduğu fikri yanlıştır. İyi bir yatak vücudun doğal eğrilerine saygı duyan yataktır. Böyle bir yatak vücut ağılığını eşit olarak dağıtır ve omurganın doğal *S* eğimini bozmaz. Araştırmalar bu tür bir desteğin bel ve sırt ağrılarını önemli ölçüde azalttığını göstermektedir.

Rahatlık ve ergonomi özelliği... Yatağınızdaki lateks, viskoelastik malzeme veya sünger gibi dolgu malzemleri kullanılması rahat etmenizi sağlayan unsurlardır.Yatağınız vücudunuzun baskı noktalarındaki gerilimi azaltmaktadır. Böylece normalde uyku süresince yavaşlayan kan dolaşımı hızlanır. Daha iyi bir kan dolaşımı yatakta daha az dönmeniz ve daha iyi uyumanız anlamına gelir.

Dört mevsim kullanım... İyi bir yatak, yaz-kış ideal sıcaklığını koruyabilmelidir. İdeal ısıda ki bir yatak, fiziksel sağlığınız için esas olduğu gibi; rahatlatıcı, dinlendirici ve sakinleşiricidir. Kullanılan %100 silikon, pamuk ve yün vatkalar sayesinde tüm KATİPOĞLU YATAKLARI 4 mevsim kullanılabilir.